MIŁOŚĆ A ZDROWIE

stomatolog (2)Naukowcy twierdzą, że dla zdrowia warto się zakochać; według badań przeprowadzonych przez różnych badaczy wynika, że: kobiety żyjące w szczęśliwych związkach rzadziej chorują na choroby układu krążenia; zgodne pary żyją średnio o 15 lat dłużej niż osoby samotne.
Wpływ na to ma wiele różnych czynników i zachowań ludzi żyjących w związkach (niekoniecznie małżeńskich). Mężczyzna mający przy swoim boku kobietę, choćby dla „świętego spokoju” stara się mniej palić, pić niż jego kolega, któremu nie ma, kto nad głową wiecznie przestrzegać, że za dużo pali, za dużo pije…życie seksualne także ma dobry wpływ na układ krążenia: regularne współżycie według badań obniża cholesterol (zły) i podnosi cholesterol dobry, dobry kontakt fizyczny wyzwala też produkcję oksytocyny redukującą poziom stresu w organizmie, co także wpływa na długość życia a także utrzymuje ciśnienie krwi w normie.
Najzdrowsza dla serca jest dojrzała, spełniona miłość, gdyż stan zakochania powodując niepokój (czy to się uda, czy partner nie okaże się kimś, kto może skrzywdzić) naraża serce na skoki ciśnienia stres…

Pozostałe artykuły o medycynie:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top