OCZY

psycholog (2)Po czterdziestym roku życia człowiek zaczyna gorzej widzieć (żeby przeczytać gazetę czy etykietkę na opakowaniu jakiegoś produktu musi odsuwać tekst dalej od oczu, bo literki zamazują się i nie jest w stanie odczytać małych liter. Spowodowane jest to, że wraz z wiekiem soczewka oka twardniej, robi się mniej elastyczna i zatraca swoje zdolności do zmiany kształtu.. W tym wieku powinno się robić badania kontrolne oczu raz na dwa- trzy lata a okulary do czytania powinien dobrać lekarz, a nie powinny być kupione na bazarze…
W tym wieku może już przydarzyć się na przykład zaćma; w takim wypadku lekarz okulista skieruje pacjenta na zabieg operacyjny ( zabieg trwa około 20 minut przy znieczuleniu miejscowym).
Oto kilka czynników, które mają dobry wpływ na kondycję oczu: sen, witamina A, prawidłowe oświetlenie, robienie przerw w trakcie czytania, pisania, pracy przy komputerze, ruch na świeżym powietrzu, okulary przeciwsłoneczne, nawilżenie powietrza w pomieszczeniu, okłady i kompresy ziołowe oraz częste mruganie i ziewanie.

Pozostałe artykuły o medycynie:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top