Psychoterapia – Lublin

psychoterapia (2)Co nazywamy psychoterpią?
Coraz częściej słyszy się o tym, że gdzieś w pobliżu otwarto nowy gabinet psychoterapii. Niewielu jednak ma realne pojęcie znaczenia tego słowa. Również mało ludzi wie, czym zajmuje się tak naprawdę psychoterapeuta.
Psychoterapia jest zbiorem technik, które mają na celu wyleczenie, albo chociaż pomoc w wyleczeniu rozmaitych schorzeń o psychologicznej naturze. Ich wspólną cechą jest kontakt międzyludzki. Z tego powodu nie jest ona leczeniem czysto medycznym.
Jeśli chodzi o współczesną psychoterapię, to powstała ona pierwotnie jako integralna część tak zwanej psychoanalizy. Jednakże w dzisiejszych czasach została zaadoptowana przez inne gałęzie psychologii i prężnie się tam rozwija.
Najczęściej cele psychoterapii są ukierunkowane na zmiany zachowań oraz postaw pacjenta. Ponadto relatywnie duży nacisk jest kładziony na rozwój jego emocjonalnych kompetencji. Można jako przykłady podać chociażby podniesienie samokontroli, czy zdolności do radzenia sobie ze stresem i lękami. Często dochodzi także do poprawy jego samooceny.

Pozostałe artykuły o medycynie:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top