Alkoholizm

Alkoholizm (8)Alkoholizm to zdecydowanie choroba, która z roku na roku dotyka większej liczby ludzi. Często alkohol jest powodem upadku ludzi sukcesu, którzy bardzo dobrze radzili sobie w życiu, jednakże popadli w alkoholizm i nie potrafią sobie poradzić z odstawieniem kieliszka, aby zająć się pracą.

Alkoholizm jednego z członków rodziny z reguły dotyka jej całej.
Przede wszystkim, występuje moment, w którym nikt nie chce przyznawać się do tego, że w jego rodzinie jest alkoholik. Co więcej, zdecydowanym problemem rodziny jest agresja alkoholika – bardzo często dochodzi do aktów przemocy osób pod wpływem alkoholu. Osoby te mają problem z zapanowaniem nad swoimi czynami, których rano z reguły nie pamiętają.

Alkoholizm prowadzi także do zapominania o swojej rodzinie – fundusze zaczynają być przeznaczane na alkohol zamiast na artykuły pierwszej funduszy. Niestety, pieniądze się kończą – a wtedy zaczynają się pożyczki, za które niestety musi odpowiadać rodzina, ponieważ alkoholik nie widzi świata poza swoim kieliszkiem. Takiej osobie zdecydowanie należy pomóc.

Pozostałe artykuły o medycynie:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top