Tampony czy podpaski

tampony-czy-podpaski-5Pamiętam do dziś w jakim szoku byłam podczas mojej pierwszej miesiączki. To tak jak później z porodem – niby człowiek wie, że ta chwila nadejdzie, ale i tak nie jest do końca przygotowany.
Kiedy byłam młoda na rynku nie było tylu specyfików co dzisiaj. A szkoda, bo wybór tampony czy podpaski dużo może młodej dziewczynie pomóc.
Przede wszystkim tampony umożliwiają więcej: można iść spokojnie na basen, można uprawiać sport bez myślenia, że przecieknie nam podpaska, wreszcie można ubierać obcisłe spodnie. Mi zdarzały się przecieki, a przyznam się, że to nic ciekawego wstać na lekcji i zauważyć czerwoną plamę na krześle.
Moje krwawienie miesięczne zawsze należało do bardzo obfitych. Używanie tamponów znacznie zmniejszyło dyskomfort „tych dni”. Mogę bowiem używać dwóch zabezpieczeń: i podpaski i tamponu. Sprawia to, że nawet w najgorszym przypadku – całkowitego przepełnienia tamponu krwią miesięczną – jestem nadal zabezpieczona przy pomocy podpaski,  w którą może wsiąknąć krew. I pomyśleć, że nasze matki kiedyś stały w długich kolejkach za watą…

Pozostałe artykuły o medycynie:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top