Fizjoterapia psów

Rehabilitacja Twojego zwierzaka

Korzystanie z fizjoterapii jest bardzo powszechne i wspomaga leczenie wielu chorób, nie tylko układu ruchu. Pacjentami poddawanymi zabiegom rehabilitacyjnym mogą być nie tylko ludzie. Znacznie mniej znana dziedziną jest fizjoterapia zwierząt.
Zoofizjoterapeuci zajmują się rehabilitacją psów, kotów i koni. Wielu właścicieli nie zdaje sobie sprawy, że w leczeniu zwierzęcia nie muszą korzystać wyłącznie z pomocy lekarza weterynarii. Doskonałym wsparciem terapii są ćwiczenia wykonywane z fizjoterapeutą wykwalifikowanym w kierunku pracy ze zwierzętami. Rehabilitacja ma zastosowanie w bardzo wielu schorzeniach, takich jak dyskopatia, kulawizna, przykurcze, zaniki mięśniowe, złamania kości, nadwaga, choroby skóry, a także w rekonwalescencji po operacjach i u zwierząt ze sprawnością zmniejszoną z racji podeszłego wieku.
W porozumieniu z weterynarzem, zoofizjoterapeuta dobiera odpowiednie zabiegi, ze względu na chorobę i stan ogólny zwierzęcia. Obecnie najbardziej rozpowszechniona jest fizjoterapia psów. Są one poddawane laseroterapii, magnetoterapii, elektroterapii i wielu innym zabiegom. Bardzo pomocne są także masaże lecznicze, wykonywane w celu utrzymania odpowiedniego napięcia mięśniowego, przyspieszenia krążenia krwi, odprężenia zwierzęcia i obniżania poziomu stresu. Możliwości wykorzystania fizjoterapii w leczeniu zwierząt już są szerokie, a jest to wciąż bardzo dynamicznie rozwijająca się gałąź nauk medycznych.
Choroby dotykają zwierzęta, tak samo często jak ludzi. Warto w takiej sytuacji szukać pomocy dla naszego czworonoga, żeby oszczędzić mu cierpienia i skutecznie przywrócić dawną sprawność.

Pozostałe artykuły o medycynie:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top