Zróbmy to wspólnie

Zróbmy to wspólnie
1 vote, 5.00 avg. rating (86% score)

20 lat temu w Centrum Onkologii w Warszawie powstał pierwszy w Polsce Zakład Rehabilitacji dla ludzi chorych na raka. Zakład od początku istnienia prowadzi terapię psychofizyczną ze szczególnym uwzględnieniem kobiet po mastektomii.

Tysiące Polek i Polaków zawdzięcza powrót do „normalności” dzięki zajęciom rehabilitacyjnym prowadzonym w tym Zakładzie. Rehabilitacja psychofizyczna stanowi nieodłączną część leczenia onkologicznego.

Powszechnie znany jest fakt, że w Polsce z roku na rok rośnie liczba zachorowań na raka a wraz z nią rośnie zapotrzebowanie na rehabilitację. To też Zakład Rehabilitacji Centrum Onkologii obok zajęć psychofizycznych dla pacjentów, prowadzi intensywne szkolenia profesjonalistów pracujących na terenie Polski. Aby sprostać rosnącym potrzebom, powierzchnia przeznaczona na rehabilitację i edukację winna być znacząco powiększona.

Warszawskie Amazonki dostrzegły ten problem i gdy tylko nadarzyła się okazja, gdy zostały laureatkami Honorowej Nagrody Zaufania „Złoty OTIS 2004”, podjęły wyzwanie i stały się inicjatorem rozbudowy Zakładu Rehabilitacji Centrum Onkologii w Warszawie o Centrum Edukacyjno -Terapeutyczne. Obiekt będzie służył nie tylko Warszawiakom ale wszystkim pacjentom korzystającym z leczenia bądź rehabilitacji w Centrum Onkologii.

Inicjatywa Amazonek wyzwoliła w wielu ludziach chęć pomocy. Znalazły się niezwykłe osoby, które chcą pomóc w zdobyciu środków na rozbudowę. Powiększenie powierzchni Zakładu będzie miało bezpośrednie przełożenie na poziom rehabilitacji ludzi chorych na raka w Polce.
Amazonki będą dumne pozostawiając po sobie „Pomnik Zdrowia”, a wszyscy darczyńcy będą mieć satysfakcję, że dzięki ich wsparciu powstała bardzo potrzebna i wartościowa inwestycja służąca chorym.

Pozostałe artykuły o medycynie:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top