Stabilizator stawu skokowego

Stabilizator stawu skokowego (1)Nie wyobrażamy sobie poranka bez krótkiej przebieżki czy też weekendu bez chwili spędzanej na boisku.Warto więc uważnie stawiać kroki, nie przemęczać naszego organizmu i stawów, aby później nie żałować. Może się okazać, że będziemy zmuszeni porzucić sport na dłuższy czas, ponieważ nie powiedzieliśmy dość w odpowiednim momencie. Przetrenowanie często prowadzi do kontuzji. Uszkodzony zostaje stabilizator stawu skokowego.
Naukowcy pokazują, iż w zdecydowanej większości bardzo dobre efekty daje postępowanie zachowawcze. Wskazaniem do interwencji chirurgicznej są bardzo rozległe urazy oraz nieskuteczne leczenie zachowawcze. Zabiegi operacyjne wykorzystują uszkodzone więzadła lub sztuczne implanty.
Skręcenia stawu skokowego są jednym z najczęstszych urazów, które dotykają sportowców, ale równie często zdarzają się w życiu codziennym.
Nieleczone skręcenie  może być przyczyną przewlekłej niestabilności objawiającej się silnymi dolegliwościami bólowymi.  Stabilizator stawu skokowego jest szczególnie wrażliwy na wszelkie kontuzje i powinniśmy się o niego troszczyć i obchodzić jak z jajkiem.

Pozostałe artykuły o medycynie:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top