Rehabilitacja dzieci z autyzmem

Rehabilitacja dzieci z autyzmem
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Czy autyzm można leczyć?

Autyzm nie jest uznawany za chorobę w powszechnym tego słowa znaczeniu. Jest raczej zaburzeniem, a zaburzeń nie da się wyleczyć w przeciwieństwie do większości chorób.

Co w takim razie mogę zrobić?

To pytanie zadaje sobie wielu rodziców dzieci autystycznych, szczególnie na początku drogi przez życie z tą przypadłością. Mimo iż faktycznie nie można zastosować żadnej kuracji dla autyzmu, to zdecydowanie powinno się robić wszystko, aby zmniejszać natężenie zaburzeń.
Rehabilitacja dzieci z autyzmem jest zatem kluczowa. Istnieją różne metody terapii, wśród których najbardziej popularny podział dotyczy metody behawioralnej lub rozwojowej.
Terapia behawioralna najprościej daje się wytłumaczyć jako system nagród i kar za zachowania właściwe lub nie. Jest to nauka poprzez konsekwencje zachowań.
Podejście rozwojowe natomiast, zakłada że nauka odbywa się dzięki interakcji z ludźmi oraz odpowiednią motywację z zewnątrz.
Ciężko wybrać jedną właściwą metodę, dlatego warto je łączyć i doskonalić, dopasowując do konkretnego przypadku i nie poddając się iść wciąż do przodu.

Pozostałe artykuły o medycynie:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top