opinia o uczniu nauczanie indywidualne

opinia o uczniu nauczanie indywidualne
1 vote, 3.00 avg. rating (66% score)

psycholog (2)Jeśli nie możesz zasnąć, męczą cię koszmarne sny, w dzień czujesz się przemęczony i apatyczny, być może masz pierwsze objawy depresji.

Depresja jest chorobą cywilizacyjną, na którą cierpi znaczna część społeczeństwa w krajach wysoko rozwiniętych. Obecnie nie jest już żadnym tabu mówienie o stanach depresyjnych i szukanie profesjonalnej pomocy.

Jeśli zauważyłeś u siebie klasyczne objawy depresji, powinieneś niezwłocznie poszukać pomocy. Psycholog przeprowadzi z tobą wywiad, spróbuje odszukać przyczyny złego samopoczucia psychicznego i być może zapisze lekkie leki antydepresyjne.

Inną znakomitą formą samopomocy jest zmiana trybu życia. Warto rozpocząć regularne uprawianie aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Bieganie, jogging lub spacery zwiększą krążenie krwi, podwyższą metabolizm, dotlenią mózg. Pozwolą spojrzeć na swoje życie z większej perspektywy i nabrać dystansu. Na pewno też przyczynią się do łatwiejszego zasypiania i przesypiania całej nocy, co odbije się korzystnie w ciągu dnia.

Pozostałe artykuły o medycynie:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top