Prywatne ubezpieczenia medyczne dla seniorów

Prywatne ubezpieczenia medyczne dla seniorów
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Ułomny system publicznej opieki zdrowotnej i długie kolejki do lekarzy specjalistów skutecznie zniechęcają do korzystania z „przywileju”, jakim jest ubezpieczenie zdrowotne. Seniorzy, zdając sobie sprawę, że długie oczekiwanie na wizytę lekarską może doprowadzić do pogorszenia stanu zdrowia, coraz częściej rezygnują z okupowania rejonowych przychodni na rzecz prywatnej opieki lekarskiej. Wbrew pozorom leczenie prywatne wcale nie musi być drogie!

Standardowy pakiet ubezpieczenia zdrowotnego dla osób powyżej 65 roku życia gwarantuje nie tylko konsultacje lekarskie, ale także przeprowadzanie zabiegów ambulatoryjnych, szpitalnych i pielęgniarskich w kilkuset placówkach w Polsce. W pakietach mogą być również oferowane zniżki na inne usługi medyczne, np. stomatologiczne czy rehabilitację – wszystko zależy od zakresu ubezpieczenia oraz preferowanej kwoty umowy.

Przykładowo, Medicover Försäkrings AB zapewnia nie tylko konsultacje lekarskie i kompleksową diagnostykę, ale także wizyty domowe, fizjoterapię, szczepienia przeciwko grypie, pogotowie ratunkowe oraz Hot Line Medicover. Bardzo wygodnym rozwiązaniem dla seniora jest możliwość umawiania wizyt i zamawiania recept przez telefon lub Internet – to szczególnie istotne w przypadku recept cyklicznych.

Ciekawe oferty ubezpieczeń dla osób starszych znajdziemy także w ofercie grupy Signal Iduna – za niespełna 70 złotych miesięcznie możemy leczyć się w placówkach prywatnych i – w razie potrzeby – skorzystać z możliwości leczenia szpitalnego.
Na co zwracać uwagę kupując ubezpieczenie?

Przed podpisaniem umowy ubezpieczeniowej, warto odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań:

Jak prezentuje się zakres świadczeń objętych ubezpieczeniem?

Czy osoba w naszym wieku może wykupić umowę?

Często zdarza się bowiem, że seniorzy są dyskryminowani i wykluczani z grona potencjalnych klientów. Ubezpieczalnie, zdając sobie sprawę, że osoby starsze częściej potrzebują pomocy lekarskiej, drastycznie zawężają benefity pakietowe.

Jaka jest miesięczna wysokość składki?

Jak wygląda zakres ochrony?

Czy ubezpieczeni przewiduje leczenie szpitalne czy gwarantuje wyłącznie konsultację ze specjalistami i proste zabiegi ambulatoryjne? To szczególnie ważne dla osób nieobjętych ubezpieczeniem zdrowotnym.

W jakich przypadkach nie otrzymamy świadczeń?

Ile trwa okres karencji?

Czy ubezpieczyciel oferuje nam jakieś udogodnienia?

Czy możemy liczyć na wizyty domowe oraz możliwość konsultacji telefonicznych?

Czy wizyty u lekarza są limitowane? Jeżeli tak to ile wizyt u danego specjalisty przysługuje nam w ciągu roku?

Dyskusje o rezygnacji z NFZ na rzecz prywatnego ubezpieczenia medycznego często kończą się po tym, jak padnie argument o chorobie nowotworowej i refundacji leków.

Przeświadczenie, że po zachorowaniu na raka z pomocą przyjdzie jedynie NFZ należy jednak do przeszłości. Coraz więcej prywatnych firm oferuje bowiem prowadzenie terapii nowotworowych za jedynie 30-40 złotych miesięcznie.

Wydaje się zatem, że leczenie prywatne jest dobrą alternatywą dla NFZ. Warto jednak pamiętać, że najmniej za ubezpieczenie zdrowotne zapłacą jednak ludzie młodzi, najwięcej – seniorzy. Jeżeli zatem zastanawiasz się nad wykupieniem dodatkowej polisy zdrowotnej, pomyśl nad wykupem ubezpieczenia, które zagwarantuje szybki dostęp do lekarzy specjalistów, a jednocześnie nie obciąży zanadto twojego budżetu.

Jeżeli nie musisz rozszerzać pakietu o leczenie szpitalne, po prostu tego nie rób. Wszak najważniejszą sprawą jest możliwość konsultacji ze specjalistami bez konieczności czekania w długich kolejkach.

Pozostałe artykuły o medycynie:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top