Pielęgnacja noworodka po urodzeniu

Pielęgnacja noworodka po urodzeniu
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Pielęgnacja noworodka po urodzeniu
Narodziny dziecka to wielkie szczęście i masa nowych obowiązków.Sam jestem dziadkiem 7 miesięcznego bobasa to wiem jak to było na początku po powrocie ze szpitala córka i zięć chodzili na wysokich obrotach.

I nie ma co się dziwić,opieka nad noworodkiemwymaga dużo poświęcenia. Jednym z najważniejszych zabiegów którego na co dzień wymaga jest kąpiel noworodka. Wskazana gdy odbywa się przed wieczornym karmieniem.Musi być odpowiednia temperatura wody i powietrza w pomieszczeniu. Temperatura powietrza w pomieszczeniu w trakcie kąpieli to minimum 22-24 poniżej tej temperatury skóra bardzo szybko wysycha i jest podatna na wszelkiego typu alergie.

Kąpanie noworodka nie powinno być dłuższe niż siedem minut,dłuższa kąpiel jest nie wskazana dziecko traci dużo wilgoci i tłuszczu.Temperatura wody 37 C.

Kosmetyki dla noworodka

Do kąpieli córka używała i używa Oilatum a do mycia głowy Mustela bebe w składzie znajduje się wyciąg z rumianku i pszenicy a że wnuczek ma ładna czuprynę to zapobiega to plątaniu włosów i ułatwia rozczesywaniu i nie powoduje łzawienia.Do nawilżania skóry na co dzień stosuje balsam nawilżający Avente pediatrii bo trzeba wiedzieć że skóra noworodka nie zawiera tłuszczu i naturalnej wilgoci.

Na odparzenia sprawdzonym środkiem którego nie kiedy używała był Sudokrem bardzo szybko działa polecam.

Bardzo ważnym zabiegiem jest dbanie o pępek u noworodka który odpada najczęściej w 7-10 dniu po porodzie.

W tym czasie szczególnie dbamy o higienę okolic pępuszka polega to na częstym wietrzeniu i utrzymaniu suchej skory w okolicach pępka trzeba bardzo uważać by w czasie kąpieli nie zmoczyć kikuta.

Po każdej kąpieli dobrze osuszyć okolice pępka i przemyć dokładnie spirytusem 70% ,pieluszkę wywinąć aby zapewnić odpowiedni dopływ powietrza to bardzo ważne przyspiesza to proces gojenia .Do czyszczenia uszu nie stosujemy żadnych patyczków higienicznych czyścimy tylko małżowinę uszną.

W Holandii nie czyszczą wcale uszu wręcz zabraniają tak samo jest z kąpielą w Irlandii przez pierwsze sześć tygodni nie zalecają kąpieli ja sobie tego nie wyobrażam dziecko się poci tak samo jak osoba dorosła ale co kraj to obyczaj.

Pozostałe artykuły o medycynie:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top