Jak wykorzystać zimowe wieczory? – czyli aktywność fizyczna dla seniorów

Jak wykorzystać zimowe wieczory? – czyli aktywność fizyczna dla seniorów
1 vote, 5.00 avg. rating (86% score)

Jak spędzać krótkie, szare zimowe dni? W jaki sposób wykorzystać czas, który jest nam dany? Co zrobić, aby spowolnić starzenie i dłużej i przede wszystkim zdrowiej żyć? Odpowiedź jest tylko jedna ruch, ruch i jeszcze raz ruch. Nie od dziś wszak wiadomo, że w zdrowym ciele zdrowy duch.

Aktywność fizyczna to doskonały sposób, aby odmłodzić swoje ciało i duszę, poprawić samopoczucie. Jednak jak dbać o kondycję fizyczną, kiedy za oknem pada śnieg, jest zimno, mroźnie, a nasza metryka nie należy już do najmłodszych? Możliwości jest kilka, a nawet kilkanaście.

Po pierwsze basen. Pływanie to forma relaksu, która nie tylko poprawia wydolność płuc i krążenia, ale również pozwala zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Pod wpływem ćwiczeń, wysiłku fizycznego wzrasta poziom endorfin we krwi – hormonów szczęścia, które nie tylko wywołują poczucie zadowolenia, ale również zwiększają odporność organizmu. Ponadto, basen to miejsce, w którym skorzystać można z jacuzzi, masażu wodnego czy też wziąć udział w aqufa- aerobiuk.

Kolejną formą aktywności fizycznej, która jest połączeniem doskonałej zabawy, relaksu i ruchu są zajęcia taneczne. Szkoły taneczne organizują specjalne kursy dla seniorów. Do wspólnej zabawy zapraszają zarówno pary jak i singli.

Joga- to sport, który z dnia na dzień cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Ta forma aktywności fizycznej posiada wiele atutów- przywraca ruchomość stawów, uelastycznia mięśnie, pomaga zwalczyć uciążliwe bóle pleców, poprawia samopoczucie, niweluje stres, pozwala się wyciszyć, kojąco wpływa na psychikę. Czy można chcieć czegoś więcej?

Świetnym pomysłem są również zajęcia gimnastyczne dla seniorów oferowane przez kluby fitness czy też centra rehabilitacyjne. Tego typu ćwiczenia nie tylko poprawiają sprawność fizyczną, wzmacniają kręgosłup, ale także poprawią samopoczucie, pozwalają spędzić czas w miłym towarzystwie, a nawet zawrzeć nowe, ciekawe znajomości.

Pozostałe artykuły o medycynie:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top