DROŻDŻYCA

DROŻDŻYCA
1 vote, 2.00 avg. rating (56% score)

obsluga-gabinetu-dentystycznego-2Drożdżyca (kandydoza) to grzybicza infekcja na przykład błon śluzowych i skóry a czasami nawet całego organizmu. Wywołana jest drożdżakami chorobotwórczymi. Do choroby dochodzi, gdy zaburzona zostaje równowaga kwasowo-zasadowa w organizmie, co prowadzi do niszczenia „dobrych” bakterii w wyniku, czego rozmnażają się inne drobnoustroje między innymi drożdżaki. Taki stan może być spowodowany na przykład antybiotykoterapią, osłabieniem układu odpornościowego, przyjmowanie hormonów sterydowych,
Objawy drożdżycy są różne w zależności gdzie zaatakuje: w przypadku układu pokarmowego występuje suchość w ustach, nalot na języku, bóle brzucha, metaliczny smak w ustach; jeśli występuje w układzie moczowym występują zapalenia pęcherza i prostaty, pieczenie przy oddawaniu moczu; przy drożdżycy skóry występuje zbytnia potliwość, wypryski skórne trądzik, grzybice skórne itp..
Leczenie jest długotrwałe; podaje się leki doustne a także do stosowania zewnętrznego. Zalecane jest podawanie dużych dawek witaminy B.

Pozostałe artykuły o medycynie:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top