Biofeedback

Biofeedback
2 votes, 4.50 avg. rating (84% score)

Czym jest biofeedback?

Słowo biofeedback oznacza biologiczne sprzężenie zwrotne. Biofeedback jest najnowocześniejszą metodą leczenia problemów psychicznych wykorzystującą komputer jako podstawowe narzędzi w drodze wymiany informacji. W zasadzie metoda leczenia jest prosta. Pacjent biorący udział w zabiegu widzi na ekranie komputera jakąś grę, może to być samolot lub samochód jadący prostą drogą albo piłeczkę odbijającą się. Gry te są bardzo proste, bo nie chodzi tutaj, żeby pograć sobie, ale chodzi o to, że by pacjent nauczył się kontrolować swoje stany umysłu. Jeśli gra w którą gra pacjent to lecący samolot wówczas biorący udział w zabiegu ma za zadanie utrzymywać odpowiedni stan umysłu (przeważnie chodzi tu o uczucie spokoju) żeby samolot nie zniżał lotu, jeśli mu się to nie udaje wówczas samolot leci coraz niżej. Podobnie rzecz ma się z grą w której pacjent za pomocą swojego odczuwania ma za zadanie sterować samochodzikiem. Jeśli pacjent odpowiednio kieruje swoimi odczuciami wówczas samochodzik jedzie jeśli nie odpowiednio wówczas staje.

Ceny biofeedback w Polsce

Niestety jeśli idzie o biofeedback to trzeba tu mówić ocenach, ponieważ w Polsce nie jest tak jak na zachodzie Europy lub Stanach Zjednoczonych, gdzie tego typu zabiegi są refundowane przez państwo. Polak jak zawsze wszystko musi pokryć z własnej kieszeni. Cena jednego zabiegu w zależności od miejscowości waha się w Polsce od osiemdziesięciu złotych do stu złotych. Przy czym trzeba zaznaczyć, że jeden zabieg nie jest zbyt skuteczny i potrzebnych jest zazwyczaj około pięciu do dziesięciu zabiegów.

słowa kluczowe: ambulatoryjna opieka specjalistyczna wikipedia, inhalator ultradźwiękowy czy pneumatyczny, jala neti apteka, biegunka tłuszczowa objawy, biegunki tłuszczowe leczenie, biegunki tłuszczowe objawy, bakteria muko, biegunki tluszczowe, fundacja pep, inhalator aeroneb go cena, zapalenie ucha środkowego u niemowląt, inhalator dpi

Pozostałe artykuły o medycynie:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top