Bezdechy nocne to schorzenie

Bezdechy nocne to schorzenie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Bezdechy nocne-leczenie

Bezdechy nocne to schorzenie, które polega na tym, że podczas snu zablokowany zostaje przepływ powietrza przez gardło. Natarczywe chrapanie może być objawem tej choroby. Najbardziej niebezpieczny jest bezdech podczas snu, który może zakończyć się utratą przytomności. Wynikiem tego może być objaw niewyspania się podczas dnia, migrena, ogólne zaburzenie koncentracji.

Bezdechy nocne leczenie farmakologiczne przy tym schorzeniu bardzo mało skuteczne. Chorzy z łagodniejszą odmianą bezdechu nocnego powinni zmienić tryb życia, przejść na dietę w razie otyłości, przyjmować korzystniejszą pozycję podczas snu, ograniczyć alkohol, nie brać leków na senność, wyleczyć inne choroby współistniejące.

W poważniejszych przypadkach należy bezzwłocznie, laryngologicznie usunąć przeszkodę blokującą dopływ powietrza do jamy ustnej. W bardzo poważnych stanach wręcz nakazane jest wspomaganie oddychania za pomocą protezy powietrznej. W leczeniu bezdechów nocnych stosuje się również protezy dentystyczne powiększające przestrzeń gardła.

Pozostałe artykuły o medycynie:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top